Data: Środa, 22 Maja 2019 roku. Do końca roku zostało 224 dni.
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan, Julia, Rita, Wiesław, Wiesława
ul.Warecka 19, 26-660 Jedlińsk      

e-mail: jedlinsk@jedlinsk.pl

tel. fax: 48 32-13-021


.:. WYŚLIJ SMS .:.
Wybierz bramkę:
IDEA
PLUS GSM
ERA GSM
 
.:. POGODA .:.
Zobacz jaka dziś jest pogoda w najbliższym mieście-Radomiu
 

.:. PORTALE .:.
Startuj z nami   Poprawa zaopatrzenia mieszkańców gminy

w wodę poprzez  budowę SUW Mokrosęk

Zakończono: 05.06.2014 r.

                                                                         

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja mająca na celu „Poprawę zaopatrzenia mieszkańców gminy Jedlińsk w wodę poprzez budowę SUW Mokrosęk i rozbudowę SUW we Wsoli” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 

   Głównym celem projektu „Poprawa zaopatrzenia mieszkańców gminy Jedlińsk w wodę poprzez budowę SUW Mokrosęk i rozbudowę SUW we Wsoli” jest poprawa jakości i bezpieczeństwa zaopatrzenia mieszkańców w wodę pitną oraz zwiększenie jej ilości i ciśnienia poprzez przebudowę i zwiększenie dystrybucji wody w ramach wodociągu Wsola, budowę systemu dystrybucji wody dla mieszkańców Mokrosęka, Nart, Ludwikowa z nowej studni w Mokroseku, odciążenie istniejącego systemu zaopatrzenia w wodę mieszkańców gminy przez główny wodociąg Jedlińsk i studni głębinowych w Jedlińsku wskutek powstania SUW Mokrosęk dysponującego własną nową studnią.

  Na realizację projektu Gmina Jedlińsk uzyskała dotację w wysokości 1.161.929,00zł w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

  W ramach II etapu inwestycji rozpoczęto 2013r. i zakończono w 2014r. z budowę Stacji Uzdatniania Wody w Mokrosęku. Koszt całkowity II etapu wyniósł 813.352,77zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w wysokości 496.157,00zł.

   Nowo wybudowana Stacja Uzdatniania Wody w Mokrosęku zapewnia poprawę gospodarki wodnej dla sołectw Mokrosęk, Gryzów, Narty, Ludwików, Gutów, Wola Gutowska poprzez dostęp do dobrej jakości świeżej wody z nowej studni w Mokrosęku. Odciąży w ten sposób SUW i studnie w Jedlińsku w ramach wodociągu Jedlińsk.

   Prace w ramach budowy SUW Mokrosęk objęły adaptację istniejących urządzeń wraz z włączeniem się do istniejącego podziemnego zbiornika retencyjnego o poj. V=2x 85 m3 oraz podłączenia nowo wywierconej w 2010 r. studni głębinowej w celu zafunkcjonowania ciągu technologicznego stacji i przesyłu uzdatnionej wody do istniejącego wodociągu. Wybudowano nowy budynek technologiczny stacji uzdatniania wody, który wyposażono w niezbędne urządzenia tworzące ciąg technologiczny m.in. komplety odżelaziaczy, hydroforów, filtrów, urządzeń areacji tlenem, wentylatory, aparaturę sterującą pracą stacji z możliwością zdalnego dozoru.

   Ponadto wykonano obudowę istniejącej studni i zainstalowano w niej pompę głębinową, wybudowano odstojnik wód popłucznych, oraz zbiornik na nieczystości płynne, nowe ogrodzenie, przewody technologiczne, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i elektryczne, doświetlono teren dodatkowymi lampami. W ramach projektu powstał plac manewrowy. Nowy obiekt jest całkowicie zautomatyzowany i nie wyga stałej obsługi.

FOTOREPORTAŻ Z PRZEBIEGU PRAC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do inwestycji 2014 roku

 

Copyright by Gmina Jedlińsk - Wszystkie prawa zastrzeżone
Zoptymalizowano dla min.: 800x600 16M, MSIE 4+. Wykonanie: Krzysiek